Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Aktualności
Aktualności
Zbiórka karmy.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 maja 2023 20:48

12 maja 2023 r. zakończyliśmy akcję zbiórki karmy razem z Fundacją Podaj Łapę Bullom, Fundacją KociaKlitka oraz Mały Marzyciel. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt, chęć kształtowania u uczniów gotowości niesienia pomocy oraz pokazanie, w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt.

Dziękujemy uczennicom klasy VIII ze Szkolnego Koła Wolontariatu : Sabrinie i Zuzi za sprawne przeprowadzenie akcji. Serdecznie DZIĘKUJEMY  Rodzicom, dzieciom z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniom szkoły za przekazane dary dla zwierzaków ze schroniska.

Zebrana karma dla piesków i kotków, koce, zabawki i inne artykuły zostały przekazane Fundacji Mały Marzyciel.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę.

 
Gratulacje i życzenia.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 maja 2023 18:32

 

Gratulacje i życzenia z okazji Jubileuszu
Z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa pod naszym adresem.

Więcej…
 
Jubileusz 50-lecia
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 maja 2023 23:41

11 maja 2023 roku społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie świętowała jubileusz 50-lecia istnienia placówki. W uroczystości wzięli udział Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły: Waldemar Flajszer – łódzki kurator oświaty, Sławomir Malinowski – przewodniczący Rady Powiatu , Tomasz Jachymek – burmistrz Zelowa, ks. Jarosław Fijałkowski – proboszcz parafii Kociszew, Krzysztof Borowski – sekretarz Gminy Zelów, radni, sołtysi, dyrektorzy i przedstawiciele szkół i placówek z terenu Gminy Zelów, byli pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci…

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie dyrektor szkoły, Marzenna Tokarczyk, wraz ze swoimi poprzednikami, Markiem Myroniukiem i Grażyną Badziak, oraz w towarzystwie absolwentek uczestniczących w otwarciu szkoły, dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi, nawiązując do wydarzenia sprzed 50 lat.

Potem odbyła się część artystyczna, na którą składały się: polonez w wykonaniu uczniów młodszych klas, montaż słowno-muzyczny, taniec w wykonaniu dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego. Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru dyrektor szkoły wraz z Gośćmi wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach jubileuszu. Były to konkursy: literacki, plastyczny oraz konkurs na hymn szkoły. Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu szkoły.

Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek – jubileuszowy tort ufundowany przez Radę Rodziców. Po nim na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w tym ognisko z kiełbaskami i dyskoteka z DJ-em, a na dorosłych – wspomnienia i rozmowy przy poczęstunku.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili ważną dla nas uroczystość oraz przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracy nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy naszej szkole tradycyjnie:100 lat!

 

 

 

Więcej…
 
Wycieczka do Torunia
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 maja 2023 21:50

 

W dniu 4 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Torunia.
Wzięli w niej udział uczniowie przede wszystkim klas I-IV. Po dotarciu do Torunia pierwszym etapem było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego z przewodnikiem. Co prawda z zamku pozostały ruiny, ale i tak było sporo miejsc do zwiedzania.
Będąc w Toruniu trudno było nie zobaczyć Domu Rodzinnego Mikołaja Kopernika. Po zwiedzeniu i pamiątkowych zdjęciach ruszyliśmy do Muzeum Piernika gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wypieku piernika. Po zakończeniu warsztatów mogliśmy zwiedzić interaktywne muzeum.
Ostatnim punktem był wspólny obiad, który wszystkim smakował i dzięki niemu naładowani nową energią mogliśmy ruszyć do domu.

 

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakami.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 maja 2023 21:43

W Dniu 29 kwietnia 2023 roku w naszej szkole gościła grupa poszukiwawczo-ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź- Jędrzejów. Łódzcy strażacy gościli u nas w ramach współpracy naszej szkoły z różnymi instytucjami, miedzy innymi z tymi, które ratują ludzkie życie. Spotkanie zorganizowała nasza nauczycielka pani Aleksandra Pawelczyk, która jest członkiem tejże jednostki.

Strażacy Dariusz Lewicki, Anna Leśkiewicz i Vito opowiedzieli o swojej służbie i przedstawili nam psy Korso i Jogurt. Bardzo dużo informacji, w większości nowych, które nam przedstawili dały obraz pracy strażaka oraz jego psa.

Dziękujemy i życzymy, jak naj mniej wyjazdów na akcję.

 

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 105

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.