Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Szkolne Przygody Swojaków
Szkolne Przygody Swojaków
Szkole Przygody Swojaków klasa I
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 listopada 2021 22:32

Mapa Małej Ojczyzny została wykonana przez uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie. Kontur Polski  wycięty ze styropianu ozdobiony jest bibułą w kolorach symbolizujących ukształtowanie powierzchni. Na mapie przypięte są sylwety różnych zwierząt, również tych wpisanych do Czerwonej księgi gatunków zagrożonych. Nasza miejscowość położona jest w województwie łódzkim w centralnej Polsce. Wśród zwierząt zagrożonych wyginięciem i znajdujących się pod ochroną na naszym terenie są; sóweczka, wiewiórka pospolita, bóbr, jeż europejski, wilk, ślimak, żaba, nietoperz, bocian, kret, żuk, dzik, sarna, lis, zając, jeleń szlachetny. Będziemy chronić każde zwierzątko!

 
Szkolne Przygody Swojaków klasa III
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 listopada 2021 22:22

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu edukacyjno- naukowego” Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami z zapałem i swadą ruszyły poznawać jesienną przyrodę i dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu. Z uczynionych obserwacji robiły notatki, dokumentowały za pomocą zdjęć, dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami i panią. Za każde wykonane zadanie otrzymywały odznakę Troskliwego Odkrywcy. Uczestniczyły w zajęciach na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem, podczas których wykorzystano  ciekawe materiały udostępnione przez organizatora. Na podsumowanie projektu zrealizowały zbiorową pracę konkursową w formie mapy małej ojczyzny, na której zaprezentowały zagrożone i chronione gatunki zwierząt żyjących w naszej okolicy. Działanie okraszone było radością , śmiechem i dużą dawką pozytywnej motywacji.

Gdyby nasze wysiłki zostały zauważone, to wygraną chcielibyśmy przeznaczyć na zakup  ekologicznych  pomocy edukacyjnych, z których efektywnie mogłaby korzystać cała nasza „ mała społeczność”.

 


Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.