Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie "Zdrowo jem, więcej wiem"
"Zdrowo jem, więcej wiem"
Zdrowo jem, więcej wiem. ZIMA
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 marca 2020 21:04

W minionym tygodniu „ SIKORECZKI” ( dzieci  z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej ) realizowały etap zimowy ogólnopolskiego projektu: „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

Odbyły się zajęcia, podczas których realizowano następujące tematy:

*” Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu”- celem było uświadomienie dzieciom, które substancje są szkodliwe, a które niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu;

* „ Pijmy wodę na zdrowie”- przeprowadzono eksperymenty, które dostarczyły wiedzy na temat znaczenia wody dla ludzi , zwierząt i roślin oraz funkcji wody w organizmie ludzkim.

Zorganizowano turniej wiedzy na temat dobrych i złych składników w pożywieniu- wyłoniono ekspertów.

Członkowie zespołu wraz z rodzicami zaprojektowali „WODOLUBKI”,które zachęcają do picia wody i zdobią szkolny hol.

Wykonano gazetkę ścienną na temat walorów zdrowotnych wody. Podczas forum zdrowia przekazano rodzicom porcję wiedzy o zdrowym żywieniu oraz udostępniono ulotkę informującą , w jaki sposób należy czytać etykiety na produktach.

Rodzice własnoręcznie przygotowali soki owocowo- warzywne, odbyła się konsumpcja. Sądzę, że to wydarzenie dzieci zapamiętają na długo,ponieważ było przy tym wiele pozytywnych emocji.

Projekt zakończymy w następnym tygodniu prezentacją przez poszczególne klasy plakatów- banerów zachęcających do picia wody, szkolnym turniejem sportowym: „ AKTYWNIE PO ZDROWIE” oraz przeprowadzeniem eksperymentu o właściwościach wody.

„ SIKORECZKI” wraz z koordynatorem projektu dziękują  za owocną współpracę: rodzicom, pani Małgosi, Panu Jackowi i pani Kasi.

 

CHAPEAU BAS (SZAPO BA)

Więcej…
 
Podsumowanie jesiennego etapu "Zdrowo jem, więcej wiem".
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2019 23:16

Dzisiaj ostatni cykl zajęć jesiennej edycji " Zdrowo jem, więcej wiem". Zespół " Sikoreczki"wykonał ordery Miłośnika Sportu. Najciekawszym okazał się order Nadii- gratulujemy. Na forum szkoły przedstawiliśmy naszą WIELKĄ KSIĘGĘ ZAGADEK O OWOCACH I WARZYWACH. Do działań włączyli się też uczniowie z innych klas. Przygotowali i przedstawili na transparentach hasła zachęcające do spożywania owoców i warzyw, pięknie się przebrali i w rytm muzyki tańczyli.
Rodzice wykonali w sposób artystyczny kolorowe i apetyczne koreczki owocowo- warzywne,które dzieciom bardzo, ale to bardzo smakowały.
W godzinach popołudniowych odbyło się FORUM DLA RODZICÓW na temat: Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw. Jednym słowem: JEDZMY WARZYWA I OWOCE.

Link do filmu z zabawy https://youtu.be/pPz5wFJshBA

Link do filmu z zabawy https://youtu.be/OgGRH1aq9k8

Dziękujemy Pani Ilonie Grzelak i Pani Katarzynie Rogaczewskiej,  rodzicom oraz wszystkim osobom, którzy pomagali, za wspaniałą organizację i realizację tego projektu.

Więcej…
 
"Wspólne śniadanie i zostań siłaczkiem"
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

 

Dzisiaj ciąg dalszy naszych prozdrowotnych działań. Najpierw zajęcia kulinarne pod hasłem:" Wspólne śniadanie owocowo- warzywne z rodzicami". Potem zajęcia ruchowe: "Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem", poprowadzone ciekawie i profesjonalnie przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Jacka Malinowskiego. Na koniec nagroda w postaci CERTYFIKATU SIŁACZKA.Sikoreczki wraz z opiekunem dziękują wszystkim zaangażowanym w działania dzisiejszego dnia.

Więcej…
 
"Poćwicz ze mną mamo, tato".
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 00:00

Nasza szkoła realizuje projekt "Zdrowo jem, więcej wiem". W ramach podjętych działań w dniu 19 listopada odbyły się zajęcia fitnessu pt. "Mamo, tato poćwicz ze mną" - zajęcia poprowadziła nasza była uczennica trener personalny fitnessu Pani Jowita Owczarek (Kaliska). Dzieci z zespołu " Sikoreczki" oraz ich mamy, a także opiekunka zespołu zmagały się z tańcem choreograficznym. Było ciekawie i wyczerpująco, ale przecież o to chodzi. Drodzy rodzice, prosimy włączcie taniec i zabawy ruchowe do życia codziennego własnych pociech. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia, które przyniosły wiele radości dzieciom i rodzicom.

Więcej…
 
Zdrowo jem, więcej wiem.
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 listopada 2019 23:08

18 listopada w ramach ogólnopolskiego projektu pod hasłem:" Zdrowo jem, więcej wiem" w klasie pierwszej i oddziale przedszkolnym było " smacznie, zdrowo i kolorowo". Odbyły się zajęcia na temat warzyw i owoców, ich nieocenionej roli w życiu każdego z nas. Przecież,dzięki konsumpcji tychże jesteśmy zdrowsi, nie tyjemy i zaopatrujemy swój organizm w witaminy. Przeprowadzone zostały konkursy: smaku: " Czy wiesz, co jesz?" dotyku:"Czy wiesz, co to jest?". Rodzice zorganizowali wystawę warzyw i owoców ułożoną wg kolorów:biały, zielony, żółto- pomarańczowy, czerwony i fioletowy, którą mogli podziwiać i smakować wszyscy uczniowie naszej szkoły.Niektórzy z nich brali również czynny udział w zajęciach. Formą urozmaicenia lekcji był pląs: "Jarzynowa gimnastyka". Ponadto dzieci wykonały kartę pracy, na której planowały i rysowały zestaw warzyw i owoców do każdego posiłku. Zadaniem domowym jest wypełnienie tabelki:" Mój owocowo- warzywny tydzień". A więc do dzieła " Sikoreczki". Już dzisiaj dziękujemy za wsparcie pani Kasi, wychowawczyni dzieci z oddziału przedszkolnego, mamom: pani Małgosi, pani Madzi, pani Justynce oraz wszystkim, dzięki którym odbyła się ciekawa lekcja.

Więcej…
 


Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.