Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Piknik Europejski
Piknik Europejski
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 listopada 2023 23:24

Dziś tj. 22 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się Piknik Europejski, który zorganizowany został w ramach projektu „Europa da się poznać”. Projekt ten dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”. Mieliśmy okazję gościć Panią Dyrektor Domu Kultury w Zelowie Panią Małgorzatę Dębkowską, Koordynatora Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem” Pana Mariusza Peliana oraz Radną Gminy Zelów Panią Barbarę Walczak.

Piknik rozpoczęliśmy od wysłuchania hymnu Unii Europejskiej „Ody do Radości” wykonanego na dzwonkach przez dwóch uczniów naszej szkoły. Jednak największą atrakcją dzisiejszego wieczoru były stoiska poszczególnych krajów Unii Europejskiej, takich jak: Hiszpania, Włochy, Francja, Grecja, Polska, gdzie mieliśmy okazję poznać ciekawostki, obejrzeć flagi i stroje oraz skosztować dań
i przysmaków charakterystycznych dla kuchni tych krajów. Stoiska zostały przygotowane przez uczniów klas 4-8 pod czujnym okiem wychowawców.
W przerwach pomiędzy prezentacjami krajów były występy artystyczne, m.in. występ kółka tanecznego, ludowy taniec klas młodszych czy taniec flamenco wykonany przez klasę czwartą.

Podczas dzisiejszej uroczystości zostały wręczone również nagrody uczniom
ze szkół i przedszkoli z Gminy Zelów. Uczniowie brali udział w konkursach takich jak: test wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursie plastyczno-technicznym na Flagę UE czy Szkolna Sportowa Spartakiada.

Na zakończenie prowadzący czyli Pani Ewa Wolna oraz Pan Jacek Malinowski zaprosili uczestników pikniku do wspólnej zabawy i zatańczyli belgijkę oraz zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom naszej szkoły za obecność i aktywność na naszej uroczystości.

 

 

Dowóz

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.