Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Warsztaty Kulinarne
Warsztaty Kulinarne
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 listopada 2023 23:38

Warsztaty Kulinarne

W poniedziałek 20 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyły się Warsztaty Kulinarne, które zorganizowane zostały w ramach projektu „Europa da się poznać”. Projekt ten dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. To nie pierwsze warsztaty w naszej szkole, tym razem uczniowie odbyli podróż do Francji . Zabawili się w cukierników i profesjonalnie zabrali się do pracy przygotowania rogalików. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Stokrotkize Sromutki, w których wzięli udział uczniowie klasy czwartej i szóstej. Uczniowie dokładnie pilnowali, które produkty trzeba dodać, aby powstało puszyste ciasto drożdżowe, które potem obserwowali – jak powiększa swoją objętość. Pod okiem Pań z wielkim zaangażowaniem formowali rogaliki z marmoladą. W ten sposób uczniowie zdobyli nowe doświadczenia kulinarne - poznali cykl produkcyjny wyrobu rogali. Zapachu rogalików niosącego się po całej szkole nie da się opisać. Była degustacja, każdy uczeń z klas 4 i 6 z wielkim smakiem zjadło rogalika, a kolejne zostały przekazane na piknik europejski, aby zaproszeni goście również mogli skosztować tego przysmaku. Warsztaty wprowadzają dzieci w świat sztuki kulinarnej, pozwalają zdobywać nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, dotyku i zapachu. Na zakończenie Pan Jacek Malinowski oraz Pani Ewa Wolna wręczyli Paniom z KGW "Stokrotki" podziękowanie za przeprowadzenie warsztatów – Jeszcze raz Bardzo Dziękujemy.

 

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.