Programy i Projekty

 

 

 

 

 

Powitanie Jasełka 2024
Jasełka 2024
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 stycznia 2024 14:55

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa.

Te  święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Dlatego też  tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. W środę 16 stycznia w udekorowanej sali gimnastycznej, zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii w Kociszewie, ks. Jarosław Fijałkowski,  Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Pani Ilona  Wańdoch, Pani Barbara Walczak Radna Miejska. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdyż tematyka - historia narodzin Jezusa w Betlejem - jest oczywiście niezmienna. Przedstawienie, które emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w  cudowną atmosferę. Przygotowywane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci Jasełka nie są jedynie przypomnieniem historii narodzin Dzieciątka Jezus, ale zawsze zawierają jakieś głębsze przesłanie. Tym razem było podobnie. Jasełka te stały się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Była dla nas lekcją zadumy i refleksji. Także niech  przesłanie dzieci z Naszej Szkoły Podstawowej w Kociszewie niech będzie kolejnym szczerym przesłaniem na nowy 2024 rok.  Nie pozostaje Nam nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom oraz ich nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek – pani Paulina Gwizdała, Patrycja Sicińska, Ewa Wolna, Bożena Kryza, Ewelina Pawlak-Paziewicz i Jacek Malinowski.

Dziękujemy!!!

 

 

Rada Rodziców

Zamówienia Publiczne

BIP

Deklaracja Dostępności
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.